f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

/ per person
(0 Reviews)

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Kapadokya, tamamen doğal yollarla bugünkü görünümünü almış bir yer. Bölgede yer alan volkanik dağların püskürttüğü lavlar, doğa olaylarıyla olan etkileşimi sonucu eşsiz peri bacalarını ortaya çıkartmıştır. Kapadokya’nın dünyaca ünlü simgesi konumunda yer alan peri bacaları ve nice güzellikler bölgeyi eşsiz kılıyor. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya, UNESCO tarafından kültürel miras listesine de eklenmiştir. Hem doğal hem de kültürel güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran Kapadokya’da gezilecek bir çok durak yer alıyor.

Rezervasyon için 0 242 349 25 26 numaradan veya aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçin.

  1.Gün
  Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Anadolujet Havayolları Kontuarı önünde buluşma. Anadolujet Havayollarına ait  İstanbul-Kayseri Uçağı ile Kayseri'ye uçuş. Sabah sularında Kayseri Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. Kayseri’den hareket ederek Himmetdede Kalaba üzerinden Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Müzesini gezdikten sonra Avanos'a doğru yol alıyoruz. Avanos'taki öğle yemeğimiz sonrasında kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeriningezilmesinden sonra, çok başlı peri bacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkanından faydalanıyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
  Yeme İçme Bilgileri
  Öğle Yemeği  Avanos Uranos Restoran Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasulye, Testi Kebabı, Pilav, Tatlı veya Meyve, Su Akşam Yemeği  Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunulur.
  2.Gün
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra halı atölyelerini geziyoruz. Ardından bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Uçhisar’da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı buluyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
  Yeme İçme Bilgileri
  Kahvaltı  Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Öğle Yemeği  Avanos Han Restoran Açık Büfe Akşam Yemeği  Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  3.Gün
  Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadisi gezimizin sonrasında Kayseri içinde yapılacak olan turda, Gevher Nesibe Sultan için yapılmış olan ilk tıp okulu, Hunat Medresesi ve Camii, Döner Kümbet, İç Kale... panoramik olarak görülüyor. Yöresel ürünler için verilen serbest zamanda yapılan alış-verişi takiben havalimanına hareket ediyoruz. Anadolujet Havayollarına ait Kayseri-İstanbul uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Siz sayın misafirlerimize diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere veda ediyoruz.
  Yeme İçme Bilgileri
  Kahvaltı  Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Öğle Yemeği Göreme Aydede Rst Tandır Çorbası  4 çeşit meze -Aydede kebap  altı ezmeli tavuk külbastı  ara sıcak - tatlı Akşam Yemeği  Kayseri'de serbest menü olarak alınıyor Ekstra

  Register Now!

  Join the SetSail community today & set up a free account.